Quantcast
Channel: Tartu Ülikool
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1135

Kultuurhariduse osakonna üliõpilased naasid intensiivkursuselt Viinis

$
0
0

4-14. aprillil toimus Viinis InOut projekti viimane õppesessioon - 10 päeva intensiivkursust kaheksa Euroopa ülikooli õppejõudude ja tudengite osavõtul. Koolituse võtmeküsimus oli, kuidas haarata kaasa erineva tausta ja teadmistega õpilasi, kuidas vältida haridussüsteemist väljapudenemist . Värvikast kursusest võtsid osa 3 huvijuhi eriala tudengit ja üks magistriüliõpilane Tartust.

Huvijuht-loovhariduse õppekava III kursuse tudeng Iti-Jantra Metsamaa pani oma elamustest kokku sellised read: „Viin võttis meid vastu uskumatu soojusega nii füüsilises kui ka vaimses mõttes. Linn on imeliselt suursugune ja metsikult huvitav. Teha ja vaadata on palju. Noorsootöötaja seisukohast vaadates andis projekt mulle tohutult hea ülevaate hariduse ja noorsootöö olukorrast teistes riikides. Sain julgust, uusi vaatenurki ja mitmeid ideid, mida edaspidi oma töös käiku lasta ja katsetada.“

Tema kursuskaaslane Kristi Tüvi  lisas: „Kõige rohkem jääb muidugi meelde kogu protsess. Kui mõelda sellele, mida ma mõtlesin ja tundsin projekti esimesel päeval ja nüüd paar päeva peale projekti lõppu, olen jõudnud arusaamale, et see projekt andis mulle rohkem, kui lihtsalt ülevaate haridussüsteemidest, õpimeetoditest ja uusi kontakte ning sõpru. Selle projekti käigus arenesin mina isiksusena, kasvasin oma mõtteviisides ja hoiakutes. Kümme päeva koos tohutult erinevate kogemuste ja teadmistega inimestega aitab kasvada isiksusena rohkem, kui näiteks pool aastat oma kindlas keskkonnas. See on võimalus panna ennast proovile ja näha, milleks olen MINA suuteline ja kuidas MINA saaksin ulatada oma abikäe, et meie haridussüsteem ja ka ühiskond oleks toetavam ja lapsesõbralikum.“

„Sellistes projektides osalemine võiks minu meelest olla mingil tasandil lausa kohustuslik, sest see laiendab silmaringi nii tohutult ja loob pinda uute mõttemustrite tekkimiseks, mis tuleks kindlasti kasuks igale inimesele. Lisaks uutele teadmistele on taolistes projektides kohal ka mõnus seltskond ja lõpuks kõige kurvem asi ongi hüvastijätt. Aga head mälestused ja metsikult suure kogemuse saad kaasa terveks eluks," lisas Iti-Jantra. 

InOut projekti tuumikgrupp on kirjutanud Erasmus+ haridusprogrammile juba uue taotluse „ReCreaDe“ nime all, et jätkata noorte õpetajate koolitamist loovate meetoditega demokraatlikuma hariduse nimel.

Vaata ka varasemaid uudiseid eelmiste aastate projektist

https://www.kultuur.ut.ee/et/uudised/kaasava-hariduse-projekt-inout-kaivitus-kultuuriakadeemia-osalusel-jyvaskylas

https://www.kultuur.ut.ee/et/uudised/inout-loob-noorte-opetajate-rahvusvahelist-vorgustikku


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1135