Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia tudengid läbivad kultuurivaldkonna ainete kõrval ka poolteist aastat vältava ettevõtlusõppe, millele antakse juba neljandat aastat avalöök festivalilaadse ideeturuga 5.-6. aprillil. Teise kursuse tudengid koos enam kui 30 Viljandi Gümnaasiumi majanduse õppesuuna õpilasega kohtuvad kahe päeva jooksul pärimusmuusika aidas ja kultuuriakadeemias paljude kogenud ettevõtjatega, kes mentoritena annavad neile nõu juba välja töötatud äriideede edasi arendamiseks.
Sündmuse peakorraldaja, ettevõtluse konsultant Kait Lukka sõnul muudavad Viljandi kultuuriakadeemia ettevõtlusõppe aine eriliseks õppeprotsessi kaasatud praktikud ning spetsiaalselt kooli jaoks välja töötatud „7 sammu ideest teostuseni“ õppemetoodika.
“Ideeturg on üks osa sellest õppekavade spetsiifikat arvestavast ettevõtlusõppe protsessist. Sellel aastal on kõrgendatud tähelepanu all ärimudeli erinevate osade liitmine ühtseks tervikuks,” lisas Lukka.
“Kahepäevase metoodiliselt läbiviidud ideede genereerimise ja elujõulisuse hindamise järgselt sisenevad Ideeturul moodustunud tudengitiimid TÜ Viljandi kultuuriakadeemia ja Tartu Ülikooli majandusteaduskonna ühiselt koordineeritavasse teooria- ja praktikaõppesse. Lõppeesmärgiks on oma idee testimine teooriaõppe käigus ja selle teostamine praktikaõppe raames,” selgitas Lukka.
Ideeturul toimub ka eelmise aasta parimate äriideede võistlus, kus tudengimeeskondade esindajad peavad esitama žüriile liftikõne. Võitjale on rahalise preemia välja pannud üks ürituse toetajatest, SEB Pank.
Eelmisel aastal võitis liftikõnede võistluse kultuurikorralduse tudeng Kadi Sink, kes sai Ideeturult oma lapsepõlves välja kujunenud hobi - disainimise ja kujundamise - tarbeks finantsilise toetuse. Auhinnaraha kasutas ta töövahendite ja toorikute soetamiseks. Hetkel tegutseb Kadi graafikuna veel hobi korras, kuid lähitulevikus võib saada sellest tema põhitöö.
Ideeturu läbiviimisel on Viljandi kultuuriakadeemia koostööpartneriteks SA Viljandimaa Arenduskeskus, SA Viljandimaa Loomemajanduskeskus, MTÜ Startup Viljandi, Tartu Ülikooli ettevõtluse õppetool, Viljandi Gümnaasium, Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool ning Viljandimaa Omavalitsuste Liit.
Lisainfo: Marju Mäger, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia kultuurikorralduse õppekava programmijuht, marju.mager [ät] ut.ee, 520 8124